Byliście spragnieni spektakularnych i zaskakujących powrotów ? Jeśli tak, mamy dla Was dobrą nowinę! Hiszpania powraca do konkursu po 13 latach przerwy, co oznacza, że reprezentant tego kraju powalczy o zwycięstwo w Gliwicach!

Historia Hiszpanii na Eurowizji dla Dzieci

Historia Hiszpanii na konkursie jest krótka. Kraj ten wziął udział tylko 4 razy, lecz odniósł ogromne sukcesy.

W 2003 roku reprezentantem został Sergio, który podczas finału zaśpiewał piosenkę “Desde el cielo”. Zajął bardzo wysokie 2. miejsce z dorobkiem 125 punktów.

 

W 2004 roku pierwsze zwycięstwo wyśpiewała María Isabel z piosenką “Antes muerta que sencilla“.

 

2005 to następny szczęśliwy rok dla Hiszpanów, bowiem zajęli drugi raz 2. miejsce, a to wszystko za sprawą  Antonio José z piosenką “Te traigo flores”.

 

2006 rok przyniósł temu państwu jego najniższy, lecz i tak bardzo dobry wynik. Reprezentantem został Dani z piosenką “Te doy mi voz”, który zajął 4. miejsce z dorobkiem 91 punktów.

Dlaczego akurat teraz?

Cieszy nas fakt,że Hiszpania wraca akurat na “polski” konkurs, ale dlaczego nie zrobili tego wcześniej? Powodów może być wiele, lecz warto wspomnieć, że swój wkład w ponowny udział tego kraju w Eurowizji Junior miała Francja, która rok temu po swoim powrocie osiągnęła wspaniałe 2 miejsce, tuż za naszą Roksaną Węgiel. Hiszpańskiemu nadawcy zależało także na wprowadzeniu show poświęconego dzieciom, a więc Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci idealnie spełnia to wymaganie! Głosy na temat powrotu Hiszpanii do konkursu słyszeliśmy już dużo wcześniej, o czym możecie przeczytać  TUTAJ .

Cieszymy się, że mamy w końcu oficjalne potwierdzenie powrotu i nie możemy się już doczekać, co przygotuje ten kraj po 13 latach przerwy! A jakie są Wasze odczucia?

 

Źródło: RTVE

Dodaj komentarz