Eurowizja Junior 2019: kto wygrał Depi Mankakan Evratesil?

 

W niedzielę 15 września odbyły się ormiańskie preselekcje do Eurowizji Junior 2019 – Depi Mankakan Evratesil. Bez zaskoczeń wygrała je faworytka Karina Ignatyan z piosenką “Colours of your dreams” którą wykonała po ormiańsku i angielsku.

Podczas finału narodowego wystąpiła jako pierwsza, prezentując jurorom i widzom ciekawy występ i swój potężny głos. Na początku przekazano wyniki komisji jurorów profesjonalnych i jurorów złożonych z dzieci – w nich Karina przegrała paroma punktami. Potem ogłoszono wyniki telewidzów, w których dziewczynka zdobyła maksymalną ilość punktów co pozwoliło jej wygrać cały konkurs.

 

Podczas Depi Mankakan Evratesil gościem specjalnym była ubiegłoroczna zwyciężczyni Roksana Węgiel. Zaśpiewała ona zwycięskie “Anyone I want to be”. Była również jedną z jurorek podczas konkursu, jak i przewodniczącą jury. Realizatorzy finału narodowego przybliżyli widzom w Armenii drogę jaką musiała przejść Roksana, żeby wygrać Eurowizję Junior 2018. Skupiono się głównie na jej udziale w programie The Voice Kids, który wygrała.

 

Armenię w 2018 reprezentował Levon, który to zajął dotąd najgorsze, 9. miejsce w historii Armenii w konkursie.

 

Źródło: Dziennik-Eurowizyjny.pl, Wikipedia, ESCplus, fot.: ESCplus

Dodaj komentarz