Eurowizja Junior 2019: Poznaliśmy reprezentanta Australii!

Australijski nadawca (ABC) ogłosił, że to 14-letni Jordan Anthony, finalista krajowej edycji The Voice poleci do Gliwic walczyć o pierwsze zwycięstwo dla Australii!

Chłopiec wziął udział w ósmej australijskiej edycji The Voice, zostając najmłodszym uczestnikiem biorącym kiedykolwiek udział, dochodząc przy tym aż do finału! Ostatecznie zajął 4. miejsce. Przez całą drogę w talent show towarzyszyła mu jego trenerka Delta Goodrem. 

Podczas przesłuchań w ciemno Jordan zaśpiewał jako ostatni, w ostatnim odcinku, co znaczyło, że drużyny trenerów były już zapełnione. Jego bardzo dobre wykonanie „What about us” sprawiło, że Delta swoje ostatnie wolne miejsce w drużynie dała właśnie jemu.

Wykonaniem „Scared To Be Lonely” wyeliminował swoich konkurentów w rudzie “knockout”.  Nie inaczej stało się podczas pojedynków – chłopak zaśpiewał „Praying” i to przez niego z programem pożegnał się faworyzowany Sheldon Riley.

Podczas finału zaśpiewał „Walk me home” oraz „You say”. Ostatecznie zajął 4. miejsce.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 odbędzie się już 24 listopada w Gliwicach na Śląsku. Przypominamy, że jeszcze można zgłaszać się do wolontariatu. Więcej informacji TUTAJ.

Źródło: junioreurovision.tv, dziennik-eurowizyjny.pl, fot.: mamamia.com.au.

Dodaj komentarz