Fakt, że Włochy potwierdzają udział w tegorocznej Eurowizji Junior, zapewne nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Mimo wszystko cieszymy się, że kolejny kraj zawita w listopadzie do Gliwic!

Włochy na Eurowizji Junior…

Kraj ten brał udział w konkursie 5 razy. Włosi zadebiutowali w roku 2014, a ich reprezentant Vincenzo Cantiello z piosenką “Tu primo grande amore” zwyciężył w rywalizacji, zdobywając 159 punktów. Po świetnym debiucie przyszedł czas na najgorsze miejsce w historii włoskich startów. W 2015 roku Chiara & Martina Scarpari śpiewając utwór “Viva”, zajęły ostatnie 16. miejsce z 34 punktami na koncie. Rok później Fiamma Boccia z utworem “Cara Mamma” była uznawana za jedną z faworytek do zwycięstwa. Ostatecznie zajęła bardzo dobre 3. miejsce, zdobywając 209 punktów. Maria Iside Fiore, ktora reprezentowała Włochy w 2017 roku uplasowała się na 11 pozycji za sprawą kompozycji “Scelgo (My Choice)”. Rok temu duet Melissa & Marco, którzy zaprezentowali piosenkę “What is Love” zajęli 7. miejsce, otrzymując w sumie 151 punktów.

Włochy potwierdziły udział….I co dalej?

Włoski nadawca potwierdził udział w tegorocznej Eurowizji Junior, ale na razie nie znamy sposobu wyboru reprezentanta oraz piosenki. Możemy się mimo wszystko spodziewać, że zostaną przeprowadzone wewnętrzne preselekcje. Czekamy na więcej informacji!

A jakie jest Wasze zdanie o Włochach na Eurowizji Junior?

 

źródło: eurovoix.com

Dodaj komentarz