Wkraczamy w gorący czas, jeśli chodzi o Eurowizję Junior. Do konkursu zostały trzy miesiące, ale coraz częściej słyszymy o reprezentantach poszczególnych państw, preselekcjach, piosenkach oraz organizacji. W ten “wir” włączyła się Ukraina, która wczoraj ogłosiła swoją reprezentantkę na Eurowizję Junior 2019 w Gliwicach! Dowiedzmy się o niej nieco więcej…

Sofia Ivanko, czyli reprezentantka Ukrainy…

Dziewczynka ma 13 lat i spore doświadczenie ze sceną. Pochodzi z Kijowa, tam uczy się śpiewać oraz grać na pianinie. Jeśli myślicie, że gdzieś już słyszeliście jej nazwisko to nie mylicie się! Sofia brała udział w zeszłorocznych ukraińskich preselekcjach do Eurowizji Junior ze swoją piosenką “Chomu?”. Na koncie ma także udział w programie The Voice Kids, gdzie była w drużynie dobrze nam znanej Jamali, która z utworem “1944” wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji w 2016 roku.

Dlaczego właśnie Sofia?

Wybór postanowiła skomentować jedna z jurorek, czyli piosenkarka Alyosha:

Zdecydowaliśmy, że Sofia będzie najlepszą reprezentantką Ukrainy na Eurowizji Junior 2019. Dlaczego? Bardzo wyróżnia się na tle pozostałych uczestników, jest wyjątkowa, ma specyficzny i ekspresyjny charakter oraz jest bardzo tajemnicza. Ma w sobie coś, czego nie posiadają inni. Piosenka wymaga jeszcze pracy, ale będzie to naprawdę dobry utwór. Mam nadzieję, że propozycja Ukrainy zostanie doceniona nie tylko przez nas, ale także na całym świecie.

Co z utworem?

Piosenka jest najważniejszym elementem każdej prezentacji. Co możemy powiedzieć o propozycji z Ukrainy? Wokalistka będzie walczyła o zwycięstwo w Gliwicach śpiewając utwór “Koly Zdaietsia”. Ostateczna wersja tej kompozycji zostanie opublikowana w późniejszym terminie, ale już teraz możecie posłuchać, co przygotowała nam w tym roku Ukraina. Nie możemy się już doczekać, aby usłyszeć finalną odsłonę tej piosenki!

A co Wy sądzicie o wyborze naszych sąsiadów?

 

źródło: junioreurovision.tv

 

Dodaj komentarz