Junior-eurowizyjne wybory-czas start! Gruzini poznali dzisiaj swojego reprezentanta na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach. Został nim Giorgi Rostiashvili. Co do tej pory wiemy i czego się spodziewać?

Jak zakończyła się preselekcyjna rywalizacja?

Rywalkami Giorgiego były Ana Berishvili oraz Anastasia Garsevanishvili. Zajęły one kolejno drugie i trzecie miejsce. W ostatnim artykule na temat gruzińskich preselekcji, który możecie znaleźć TUTAJ podaliśmy informację,że laureaci pozostałych dwóch miejsc również pojadą do Polski. Ana prawdopodobnie poda punkty jury z Gruzji, a Anastasia będzie miała okazję obejrzeć koncert na żywo. Z pewnością dzieciaki mają się z czego cieszyć! Na koniec 2018 roku gruziński nadawca uruchomił zgłoszenia do preselekcji. O wyjazd do Gliwic walczyło 10 kandydatów, którzy mieli okazję wystąpić z towarzyszeniem orkiestry u boku słynnych gwiazd. O wynikach zadecydowało jury.

Piosenka, czyli najważniejszy aspekt

Na razie nie jest znana dokładna data publikacji piosenki reprezentanta Gruzji. Kraj ten radzi sobie w konkursie bardzo dobrze, więc pobudza to nasze nadzieje na dobry utwór! Przypomnijmy, że rok temu Tamar Edilashvili z kompozycją “Your Voice” tą samą drogą co Giorgi wygrała gruzińskie preselekcje, a w samym konkursie zajęła 8 miejsce. Pozostaje trzymać kciuki za prezentację młodego wokalisty i oczekiwać nowych wiadomości z tego kraju!

 

Dodaj komentarz