Czas rozpocząć junior-eurowizyjne emocje związane z pierwszymi wyborami reprezentantów! Gruzja, która ostatnio w konkursie radzi sobie bardzo dobrze, wybierze swojego przedstawiciela na Junior Eurowizję 2019 w tę niedzielę. Kto ma szanse stanąć na wielkiej scenie i zawalczyć o zwycięstwo w Gliwicach?

Trzech wokalistów i jedno miejsce

W finale gruzińskich preselekcji wystąpią dwie wokalistki oraz jeden wokalista:

Giorgi Rostiashvili

Ana Berishvili

Anastasia Garsevanashvili

Zwycięzca finału będzie oczywiście reprezentował swój kraj na nadchodzącej Eurowizji Junior, ale warto również wspomnieć o nagrodach dla pozostałych uczestników. Osoba, która zakończy swój udział w preselekcjach na drugim miejscu, będzie miała szansę podać punkty gruzińskiego jury podczas finału konkursu, a wokalista bądź wokalistka na trzecim miejscu przybędzie do Polski, aby obejrzeć koncert na żywo.

Jak było do tej pory?

Wiele osób chwali starty Gruzji w konkursie, ponieważ trzeba przyznać, że ich piosenki są bardzo dobre, a występy dopracowane. Kraj ten zadebiutował na Junior Eurowizji w 2007 roku zajmując wtedy 4 miejsce z dorobkiem 116 punktów. Reprezentantką była wówczas Mariam Romelashvili z piosenką „Odelia Ranuni”. Rok później mieszkańcy tego państwa mogli być bardzo szczęśliwi, ponieważ Gruzja wygrała konkurs. Utwór “Bzz…” wykonywany przez zespół Bzikebi uzyskał 154 punkty. Piosenka śpiewana była w wymyślonym języku, ale jak widać, taka oryginalność nie zawiodła! Od czasu powrotu Polski do konkursu, czyli od 2016 roku kraj ten radzi sobie bardzo dobrze. Trzy lata temu Mariam Mamadashvili wygrała z piosenką “Mzeo”, rok później piosenka “Voice of the Heart” wykonywana przez Grigola Kipszidze zajęła 2 miejsce, a zeszłoroczna propozycja “Your Voice” Tamar Edilashvili uplasowała się na 8 pozycji. Miejmy nadzieję, że Gruzja w tym roku nas nie zawiedzie i będzie kontynuowała serię sukcesów!

A Wy co sądzicie o tym kraju na Junior Eurowizji? Jest jednym z Waszych ulubionych?

źródło: 1tv.ge

Dodaj komentarz