Jak podaje oficjalny profil na Facebook’u Szansa na sukces – nasz reprezentant zostanie wyłoniony właśnie w tym programie!

TVP zaprasza wszystkich – chłopców i dziewczynki – wieku od 9 do 14 lat do wzięcia udziału w show. To właśnie  zwycięzca pojedzie do Gliwic reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2019!

Przezes TVP Jacek Kurski wypowiedział się dla portalu WirtualneMedia.pl, że pomysł z Szansą na sukces przyszedł dość spontanicznie. Sądzi on, że jest to znakomity sposób, ponieważ uczestnicy dorosłej Szansy na sukces poradzili sobie świetnie na festiwalu w Opolu.

Czemu Szansa na sukces, a nie słynne The Voice Kids? Prezes tłumaczy to tym, że wśród ostatniej edycji The Voice Kids nie znalazł nikogo, kto by mógł dorównać Roksanie Węgiel.

Cały wrzesień dla show Szansa na sukces będzie poświęcony “preselekcjom” do Eurowizji Junior 2019 w Polsce. 8 września zostanie wyemitowany pierwszy odcinek (o godzinie 15:15). W każdym z nich uczestnicy będą śpiewać covery, a dwóch najlepszych artystów z poszczególnego “półfinału” przejdzie prosto do finału. Wielki Finał odbędzie się 29 września i transmitowany będzie na żywo. Artyści zaprezentują nam jeden cover i swoją autorską piosenkę napisaną specjalnie na Eurowizję Junior.

 

 

Polska ostatni raz przez telewizyjne show wybierała w 2017 roku – Krajowe Eliminacje wygrała wtedy Alicja Rega z piosenką “Mój Dom”, która w Tbilisi zajęła 8 miejsce – był to najlepszy w tym czasie wynik Polski na konkursie!

 

Show Szansa na sukces powróciło w 2019 roku – zwyciężczynią została wtedy Aleksandra Nykiel, która wystąpiła na koncercie Debiuty podczas prestiżowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

 

 

Źródło: profil na fb. “Szansa na sukces”, WirtualneMedia.pl, eurowizja.org

Dodaj komentarz