Nasza strona jako pierwsza podaje uczestników drugiego odcinka! 29 i 30 lipca zostały nagrane dwa pierwsze “półfinały” Szansy na sukces, które poprowadził dobrze znany fanom Eurowizji Artur Orzech. Przed nami jeszcze odcinek, którego nagranie odbędzie się jutro. Zapowiada się bardzo dobre show! Dzieci radzą sobie naprawdę świetnie! Nasza redakcja przyjrzy się bardziej drugiemu odcinkowi, lecz warto wspomnieć również o pierwszym. Jak podaje Dziennik Eurowizyjny, w pierwszym epizodzie polskich preselekcji udział wzięło tych siedmiu wykonawców:

  • Swietłana Boguska
  • Zosia Szuca
  • Amelia Kurantowicz
  • Maja Mazurek
  • Maciej Golian
  • Piotr Klima
  • Nikola Fiedor

Najbardziej znaną szerszej widowni z tej listy uczestników jest Swietłana Boguska, która wzięła udział w pierwszej edycji popularnego The Voice Kids.

Drugi odcinek obfitował w świetne wokale. Udział w nim wzięło 7 uczestników – m.in. dobrze już w Polsce znane wokalistki: Viki Gabor i Zuzia Janik, ale były też inne bardzo zdolne dzieci, np. Marianna Józefina Piątkowska, Oliwia Kopiec, Maks Wysocki i Oliwia Stefanowska. Zuzia próbowała zresztą reprezentować Polskę na dziecięcej Eurowizji w 2018 ze swoją piosenką “Nietykalni”, lecz do Mińska wtedy została wybrana wewnętrznie Roksana Węgiel. Jurorami byli członkowie zespołu Blue Cafe. Grupa reprezentowała nas na Eurowizji w 2004 roku.

W każdym półfinale wygrywa jeden uczestnik, który idzie prosto do finału – co oznacza, że w wielkim finale, który prawdopodobnie odbędzie się 29 września, zobaczymy trzech uczestników. Dzieci będą śpiewać cover i jedną piosenkę napisaną specjalnie na Konkurs Piosenki Eurowizji Junior. Nie możemy się już doczekać! A wy? Kto jest waszym faworytem dotychczas? dajcie nam znać!

 

Źródło; inf.własne, Dziennik-Eurowizyjny.pl, fot. Dzień Dobry TVN

 

Dodaj komentarz